Lifestyle

Wnętrze w greckim stylu

greckie wnetrza
Posted by Agnieszka Mielczarek

Styl grecki swoją popularność zawdzięcza niektórym produkcjom kinowym i musicalom. Biało-niebieskie, romantyczne chatki z widokiem na morze również są chętnie odwiedzane przez turystów przyjeżdżających na wakacje do Grecji. Dużym zainteresowaniem cieszy się tutaj zwłaszcza Kreta i Santorini, które wyróżniają się charakterystycznym budownictwem. Żeby urządzić swoje mieszkanie w greckim stylu, należy kierować się kilkoma zasadami. Warto postawić przede wszystkim na jasne kolory, prostotę i minimalizm. O czym jeszcze należy pamiętać? Podpowiadamy.

Czym wyróżnia się styl grecki we wnętrzach?

Osoby, które kiedykolwiek spędzały swoje wakacje w Grecji, niezależnie od tego, czy wyjazd taki organizowały samodzielnie, czy skorzystały z oferty dostępnej na stronie https://www.traveligo.pl/ wiedzą, że styl grecki jest stonowany i dość spokojny. Większości osobom kojarzy się głównie z nadmorskimi kurortami. Wnętrza urządzone w takim klimacie muszą być przede wszystkim dobrze oświetlone. Wskazane są więc duże okna i zasłony przepuszczające światło. Dom urządzony w takim klimacie musi być też jasny. Kolory ścian powinny być więc jak najbardziej naturalne i neutralne. Do wykończenia pomieszczeń w stylu greckim najlepiej użyć naturalnych materiałów, a więc drewna, kamienia czy ceramiki.

Zobacz także: https://boster.pl/jak-jesc-na-wakacjach-pomysly-na-szybkie-posilki/

Jakie meble wybrać do wnętrz w greckim stylu?

Inwestorzy, którzy spędzali wakacje w Grecji, mieli okazję zobaczyć, jakie meble wykorzystuje się we wnętrzach urządzonych w greckim stylu. W salonie warto postawić na sofę, fotel z plecionym siedziskiem i drewniany stolik kawowy. We wnętrzu doskonale sprawdzą się również komody z przeszkleniami i zdobieniami. Na ścianach warto powiesić drewniane półki.

W kuchni najlepiej sprawdzą się szafki wykonane z naturalnego drewna. Może być ono zabezpieczone jedynie olejem lub pomalowane na dowolny kolor. Grecki charakter najlepiej oddaje jednak biel i błękit. W sypialni z kolei najważniejszym elementem jest łóżko, dlatego, aby nawiązywało do wybranego przez nas stylu, postawmy na model drewniany z baldachimem.

Jakie kolory ścian dominują we wnętrzach w greckim stylu?

Jeżeli chcemy spędzić wakacje na Krecie, warto udać się na taki wyjazd przed zrobieniem remontu i urządzeniu swojego mieszkania w greckim stylu. Kolory w aranżacji takich pomieszczeń to głównie biel i niebieski. To one odgrywają najważniejszą rolę w kwestii doboru kolorystyki, niemal we wszystkich wnętrzach urządzonych w klimacie greckim. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystywać do takiej aranżacji innych barw. Dodatkowymi akcentami kolorystycznymi mogą być odcienie żółci, szarości, turkusu czy lawendy.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Related Post