Lifestyle

Najlepiej sprzedające się auta ze Szwecji

Posted by Agnieszka Mielczarek

Szwedzkie auta okryte są marketingową sławą pojazdów, które w każdej cenie dobre są jakościowo. Jeszcze dwadzieścia lat temu, samochód ze Szwecji był marzeniem wielu Polaków. Dzisiaj, dzięki wzrastającym kontaktom handlowym między naszymi krajami, pozyskanie auto ze Szwecji jest bardziej możliwe niż kiedykolwiek wcześniej. Kluczem do importowania auta ze Szwecji jest między innymi pozyskanie kontaktu z dobrym handlarzem samochodami, a także wybranie konkretnego, interesującego nas modelu. Które auta są tymi najlepiej sprzedającymi się autami ze Szwecji? Co sprawia, że warte są uwagi?

Popularne szwedzkie marki samochodów

Kluczowymi markami samochodów na rynek szwedzki są NEVS, Saab Automobile, Polestar, Koenigsegg i oczywiście Volvo. Produkcja wyżej wymienionych marek ze względu na specyfikę kraju, w którym powstały, skupia się na SUV-ach czy autach terenowych, które często umykają uwadzę wielkich producentów. Zagospodarowanie tej niszy na rynku przysporzyło im wielu oddanych klientów i duży strumień dochodów, które następnie reinwestowano w auta osobowe, które codziennie zobaczyć możemy na polskich ulicach. Które z nich pochodzą ze Szwecji?

Volvo XC 60

Drogim, ale prestiżowym i efektywnym w użyciu samochodem, jest nowy Volvo XC 60. Ten charakterystyczny dla samochodów nowszej generacji proponowanych przez Volvo, dostępny w sprzedaży jest od roku 2008 i przeszedł wiele modernizacji. Na rynku Szwedzkim ceni się go przede wszystkim ze względu na dobrą relację ceny do jakości. Na tamtejsze warunki ekonomiczne, ponad trzysta tysięcy złotych wydanych na auto nie jest sumą astronomiczną. Jednocześnie, nabywca otrzymuje nowoczesny i zaawansowany technologicznie produkt, który cechuje wytrzymałość i długowieczność.

Volvo V60

Zawierający 5 miejsc model kombi przemawiać może do polskiego konsumenta niższą ceną, a także przystosowaniem do naszych warunków drogowych. Obszerny pojazd opierający się na dieslu idealnie sprawdzi się na długie podróże czy wypady nad Bałtyk podczas wakacji ze względu na dużą ilość wolnej przestrzeni wewnątrz pojazdu, jak i duży bagażnik. Podobnie jak poprzedni model, stanowi on dobry kompromis między ceną a jakością. Różnica polega na tym, że to auto ze Szwecji jest znacznie tańsze i łatwiej zauważyć je na ulicach polskich miast.

Volvo S60

Kolejny z popularnych szwedzkich pojazdów kończy się charakterystyczną liczbą 60. Modele te cechuje bowiem duża innowacyjność i umiejętne przeszczepienie starszych rozwiązań technicznych na nowoczesne technologie i systemy komputerowe. Produkowana obecnie trzecia generacja auta jest jedną z ostatnich, które funkcjonować będą na silniku spalinowym. Wobec tego konstruktorzy zmuszeni byli zastosować wszystkie możliwe rozwiązania techniczne, które można uwzględnić w silniku benzynowym. Jest to na pewno jedno z najnowocześniejszych aut operujących na silnikach spalinowych występujący na rynku.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Related Post