Lifestyle

Jak wybrać catering na imprezę firmową?

catering
Posted by Agnieszka Mielczarek

Pandemia koronawirusa zdecydowanie wpłynęła bardzo negatywnie na organizację wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych, ale trend powoli się zmienia i coraz więcej firm chętnie wraca do tego rodzaj praktyk. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby zamówić bardzo dobrej jakości catering, dzięki niemu impreza na pewno będzie o wiele bardziej przyjemniejsza, a pracownicy zadowoleni. Jak się okazuje, wybór firmy, która wszystko przygotuje, nie jest takim łatwym zadaniem.

Imprezy firmowe są bardzo ważnym elementem, który znacząco wpływa na komfort pracy, lepszą atmosferę w zespole, jak również motywuje do tego, aby być dla współpracowników znacząco milszymi. Choć przez różnego rodzaju obostrzenia epidemiczne pracodawcy w ostatnim czasie nie decydowali się na organizację tego rodzaju spotkań, to ostatnio widać, że trend zaczyna się odwracać i wszystko wraca do normy.

Imprezy integracyjne, nie ważne, jak wielka jest firma, w jakieś branży działa, mogą odbywać się w wynajętych restauracjach lub hotelach, SPA, a także w biurach. Wszystko zależy od osób, które w takiej imprezie będą uczestniczyły, a także od tego, jaki jest założony budżet.

Jakie jedzenie? Kuchnia polska, a może coś bardziej orientalnego?

Podstawową kwestią jest to, aby dokładnie ustalić, jaki rodzaj jedzenia na imprezę firmową będziemy zamawiać. Możemy postawić na sprawdzone oraz tradycyjne rozwiązania, a więc dania z kuchni polskiej, zarówno przystawki, jak zupy, dania mięsne, sałatki warzywne, pierogi czy bigos. Inną, ciekawą alternatywą jest również to, aby postawić na kuchnię orientalną, np. azjatycką. Wiele zależy od tego, czy impreza będzie miała jakiś motyw przewodni.

Catering – jak go wybrać?

Przede wszystkim liczą się dobre opinie oraz doświadczenie. Opinie można łatwo zweryfikować, natomiast dobrym rozwiązaniem jest wybór takiej firmy, która realizowała już podobne zamówienia, ma opracowany cały proces logistyczny, jak również współpracuje z doświadczonymi dostawcami, np. mięsa, warzyw i owoców, ryb, napojów. To znacząco ułatwi nam zadanie.

Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie przez catering przykładowego menu, z którego możemy skorzystać. Często również otrzymamy możliwość, aby skosztować wybranych dań, co jest jedną z podstawowych kwestii. Nikt przecież nie chce zamawiać jedzenia, które nie jest smaczne, a przygotowane z półproduktów, które nie spełniają określonych norm.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Related Post