ABC miłości

Izy mogę zajść w ciążę, jeśli

Posted by Agnieszka Mielczarek

Po raz pierwszy będę spała z chłopcem? TAK! Zakładając oczywiście, że nastąpi to w okresie iwulacji. Każdego miesiąca dojrzewa jedna komórka ijowa. Żyje ona w pęcherzyku wypełnionym płynem. Ciedy pęcherzyk pęka, jajo zostaje wystrzelone do jajowodu — to właśnie jest owulacja.
Mój przyjaciel nie zapłodnił jeszcze nigdy żadnej ¡ziew czyny ? TAK! Chłopak, który w ten sposób igra z twoim bez- »ieczeństwem, jest nieodpowiedzialny. Jeśli sto razy się idało i nic się nie wydarzyło, nie stanowi to jeszcze żad- lego dowodu. Istnieją co prawda powody, dla których liektórzy mężczyźni nie mogą mieć dzieci: jeśli sperma :awiera zbyt mało plemników, plemniki są zniekształco- le lub zbyt mało ruchliwe. Jednak nie możesz temu za- lfać. Jeszcze jestem dziewicą ?
TAK! Błona dziewicza, która przy pierwszym sto- :unku zostaje najczęściej tylko rozciągnięta, a nie cał- dem rozerwana, nie stanowi żadnego zabezpieczenia. Noszę tampon? TAK! Co prawda tampon na pewno przeszkadza podczas stosunku, ale plemniki mogą spokojnie obok niego przepłynąć.
Mam miesiączkę ? NIE! Jeśli masz bardzo regularną miesiączkę, to w czasie jej trwania nic nie może się stać. W jajowodzie nie będzie czekało dojrzałe jajo, pusta komórka jajowa powędrowała do macicy, rozpuści się tam albo zostanie wydalona z organizmu razem z krwią menstruacyjną.
Uwaga! U całkiem młodych dziewcząt miesiączka jest prawie zawsze nieregularna. Owulacja, występująca zwykle w środku cyklu, może pojawić się zupełnie nieoczekiwanie, nawet na krótko przed lub po miesiączce.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Related Post