Lifestyle

Imprezy integracyjne

Posted by Agnieszka Mielczarek

Kiedy zaczynamy pracę w nowej firmie, boimy się z jakimi ludźmi, będziemy musieli pracować. Każdy z nas wie, jak ważne jest to, aby w trakcie naszej pracy była dobra atmosfera. Chcemy czuć się dobrze i wesoło. Najważniejsze jest to, aby dobrze nam się pracowało. Niestety nie zawsze tak jest, często spotykamy się z ludźmi, którzy trzymają od pierwszego momentu spory dystans. Nie jesteśmy w stanie się z nimi dogadać. Przez co atmosfera w pracy, jest taka sobie, a my czujemy się nieswojo. W pracy spędzamy większość naszego życia, więc to ważne, abyśmy czuli się w niej nieskrępowanie.

Imprezy integracyjne są świetne, aby otworzyć ludzi na siebie. Aby, mogli zacząć normalnie ze sobą rozmawiać, bez dziwnej atmosfery. Być może, po takiej imprezie integracyjnej wszystko się zmieni i nasi koledzy i koleżanki z pracy staną się bardziej otwarci i milsi do wszystkich naokoło. Nie raz wystarczy spędzić ze sobą trochę czasy, aby się lepiej poznać i w końcu polubić. Warunki, jakie są w pracy, nie raz nie pomagają w poznaniu się.

Ludzie po skończonej szkole, chcą znaleźć jak najszybciej jakąkolwiek pracę. Chwytają wszystko, co się da, nawet jeśli się tym nie interesują, lub nie jest to pracy w zupełności w ich kierunku. Kiedy już znajdziemy szybko pracę, oczywiście powinniśmy rozglądać się wtedy na spokojnie, już za czymś, co byłoby w naszym zawodzie. Pierwsza praca nie raz jest bardzo ciężka. Przeważnie szefowie, młodych ludzi wykorzystują do najgorszych prac. Nie mamy co liczyć na uznanie szefa i wysokie zarobki. Do wszystkiego musimy sami powoli dojść i wzbić się po szczeblach kariery. Najgorzej, gdy nasi koledzy z pracy również nie są dla nas zbyt mili. Jeśli nie jesteśmy się w stanie z nimi porozumieć mogą nam pomóc imprezy integracyjne. Na takich imprezach, każdy pracownik, nawet najbardziej spięty się rozluźnia. Ludzie zaczynają mówić o czymś innym do siebie niż o pracy. Poznają się od innej lepszej strony. Dla nowego pracownika to okazja do poznania osób, z którymi będzie pracował przez najbliższy czas i przekonania do siebie.

Mobbing w pracy to często coś normalnego. Niektórzy pracownicy, przeżywają w pracy istny koszmar. Każdego może to spotkać, niektórzy są nękani przez innych pracowników. Zawsze znajdzie się osoba, która będzie chciała po wyśmiewać się z inaczej ubranego kolegi, grubszej koleżanki czy zamkniętej w sobie. W pracy często ludzie doświadczają odrzucenia, uczucia bycia gorszym. Jak coś takiego przeżyć? W pracy spędzamy większość naszego dnia, dlatego ważne jest to, abyśmy czuli się w niej akceptowani. Jeśli tak nie jest, powinniśmy powiadomić o tym naszego przełożonego. On będzie mógł porozmawiać z osobami, które źle się zachowują i na nie wpłynąć. Jeśli nie przyniesie to żadnego rezultatu, zawsze zostają imprezy integracyjne. Na nich, przeprowadzane są kursy z tolerancji, kontaktów interpersonalnych. Można się a nich wiele nauczyć, a przy okazji pobawić i porozmawiać z kolegami z pracy. Podczas zabawy, kiedy ludzie są odstresowani, łatwiej jest im funkcjonować w grupie i zaczynać rozmowy na wiele tematów.

Kiedy szef powinien się zastanowić czy przeprowadzić jakieś imprezy integracyjne? Na pewno wtedy, jeśli atmosfera nie jest najlepsza. Takie imprezy są doskonałe, kiedy dopiero co założyliśmy firmę, nasi pracownicy się w ogóle nie znają. To dobry moment, aby wszyscy zaczęli być jedną drużyną. Każdy właściciel firmy wie, że pracownicy są najważniejszym elementem, aby mogła ona właściwie funkcjonować. Jeśli będzie im się dobrze pracowało, ich efektywność w pracy wzrośnie. Przez co zarobimy więcej pieniędzy. To ważne, aby nasi pracownicy zawsze byli zadowoleni. Warto zorganizować taką imprezę także, gdy ludzie zatrudnieni nie potrafią się ze sobą skomunikować i ciężko im się razem pracuje. Na takiej imprezie dowiedzą się jak ze sobą rozmawiać. Możemy zorganizować ją za pomocą specjalnych firm od takich eventów. Zagwarantujmy pracownikom dobrą zabawę, ale i taką, podczas której się wiele nauczą o sobie i o tym, jak rozmawiać z innymi. To przyniesie korzyści zarówno im, jak i nam. Warto przeprowadzać taką imprezę chociaż raz w roku.

We współczesnej koncepcji zarządzania coraz większa uwagę przykłada się do stworzenia zgranego zespołu pracowników. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko dobrze zgrani pracownicy są w stanie pracować efektywnie oraz popełniać o wiele mniej błędów. Kiedy pracownicy posiadają do siebie zaufanie to chętnie wymieniają się między sobą swoimi pomysłami i wspólnie pracują nad ich realizacją. Przy wspólnej pracy są w stanie wykonywać wszystkie zadania o wiele bardziej wydajnie oraz bardzo szybko zauważyć ewentualne błędy w projekcie. Warto więc postawić na integrację zespołu, aby mogli oni o wiele efektywniej ze sobą pracować. W tym celu przedsiębiorstwa urządzają imprezy integracyjne, na których po godzinach pracy możemy spotkać się ze wszystkimi pracownikami w naszej firmie. Takie spotkania są bardzo ważne, gdyż to właśnie na nich możemy poznać bardziej ludzką stronę naszych pracodawców oraz spokojnie z nimi porozmawiać. Możemy też porozmawiać z naszymi najbliższymi współpracownikami na tematy niezwiązane z naszą pracą.

Imprezy integracyjne są bardzo ważnym aspektem w procesie efektywnego zarządzania dla każdej firmy. To właśnie na takich imprezach możemy spotkać wszystkich naszych pracowników oraz dokładniej ich poznać. Jest to również wspaniała okazja, aby nasi pracownicy mogli spotkać się po godzinach pracy oraz nawiązać między sobą o wiele bliższe relacje. Pracodawca, który tworzy wspaniałą atmosferę w miejscu pracy jest bardzo ceniony na rynku. To właśnie do niego będą zgłaszali się najlepsi pracownicy na rynku, którzy w dzisiejszych czasach nie chcą tylko dobrze zarabiać, ale przede wszystkim pracować w przyjaznej i dobrej atmosferze. Najgorsze co może nas spotkać to wypalenie zawodowe, a w firmach skupiających się na wyzysku młodych pracowników nie ma nic gorszego. Warto więc budować dobrą atmosferę w naszej firmie, gdyż to nam się po prostu opłaci. Nasi pracownicy bardzo szybko pochwalą się swoim znajomym, że w ich firmie panuje wspaniała atmosfera, a to przyciągnie wielu młodych i ambitnych pracowników.

Utrzymanie dobrych relacji między pracownikami jest podstawowym obowiązkiem każdego menadżera. Na co dzień przy wykonywaniu ogromnej ilości obowiązków ciężko jest znaleźć czas, aby zamienić z kimkolwiek chociaż dwa słowa. Budowanie relacji w miejscu pracy jest jednak bardzo ważne, gdyż to właśnie pracujący ludzie tworzą naszą firmę. Jeśli nasi pracownicy będą zadowoleni z naszej firmy oraz zyskają w nich wspaniałych przyjaciół, to nigdy nie będą myśleli o odejściu, nawet jeśli zaoferują im o wiele wyższe pieniądze. Warto więc dbać o relacje panujące w naszej firmie. W tym celu doskonale sprawdzą się imprezy integracyjne. Współcześnie wiele przedsiębiorstw stara się zorganizować dla swoich pracowników jedną lub dwie imprezy w ciągu roku. Na imprezie integracyjnej mamy okazję dokładnie poznać naszych współpracowników oraz z nimi porozmawiać na tematy niezwiązane z naszą pracą. Oczywiście jest to również wspaniały czas, aby porozmawiać z naszymi przełożonymi oraz z osobami zarządzającymi naszą firmą.

Systematyczne organizowanie imprez integracyjnych jest bardzo ważnym zadaniem dla każdego przedsiębiorstwa zatrudniającego kilkudziesięciu lub nawet kilkaset pracowników. Imprezy integracyjne pomogą naszemu zespołowi o wiele lepiej się zgrać oraz poznać osoby pracujące w naszej firmie, których na co dzień nie mamy okazji widywać. Jest to bardzo ważna kwestia i warto o niej pamiętać. Organizacja imprezy integracyjnej nie jest łatwym zadaniem i najczęściej jest albo zlecana dla pracowników albo wynajmuje się w tym celu zewnętrzną firmę. W Polsce działa kilka przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem imprez integracyjnych dla wielkich korporacji. Jeśli chcemy to oczywiście warto skorzystać z usług takiej firmy, gdyż posiada ona ogromne doświadczenie i wie, w jaki sposób zorganizować dobrą imprezę integracyjną. Przede wszystkim takie rozwiązanie może okazać się dla nas o wiele bardziej opłacalne, niż odrywanie naszego pracownika od codziennych, ważnych obowiązków i zlecenie mu organizacji imprezy integracyjnej.

W wielu polskich przedsiębiorstwach standardem stało się organizowanie imprez integracyjnych dla całego personelu. Na takich imprezach możemy poznać lepiej naszych współpracowników i porozmawiać z nimi na tematy niezwiązane z naszą pracą. Najczęściej przedsiębiorstwa organizują dwie imprezy integracyjne w ciągu roku. Pierwszą z nich jest oczywiście wigilia firmowa, na której powinni się stawić wszyscy pracownicy naszej firmy. To właśnie na takim spotkaniu będziemy mogli zobaczyć cały zarząd naszego przedsiębiorstwa oraz zamienić z naszymi pracodawcami kilka zdań. Wiele przedsiębiorstw poza organizacją wigilii dla pracowników, w ciągu roku organizuje jeszcze przynajmniej jedno spotkanie integracyjne. Posiadają one różną formę oraz odbywają się w różnych miesiącach. Każde przedsiębiorstwo ustala je już indywidualnie i co roku może być ono przygotowywane w innym terminie. Bardzo popularnym rodzajem spotkań są pikniki, które są organizowane wiosną lub latem i oczywiście na wspaniałym, świeżym powietrzu.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Related Post