Kim jesteś?

img_9210

Kiedy byłam dzieckiem nie zdawałam sobie sprawy, z trudnej sytuacji w jakiej przyszło mi dorastać,dziecięce mechanizmy obronne zadziałały brakiem wspomnień z przeszłości, której zderzenie z rzeczywistością w jakiej przyszło mi żyć mogłoby być całkowicie destrukcyjne. Ale nie było .. bo zadziałał instynkt natury zaprogramowanej na przetrwanie. To czego dziś uczę innych zadziało się wtedy dla mnie instynktownie. Smierć rodziców jest dla dziecka w tamtym czasie największym dramatem i Armagedonem jaki można przeżyć. Umiera w nas cały dotychczasowy świat, wszystkie czułe słówka , śmieszne imiona, magiczne momenty, niedzielna szarlotka , której smaku już nigdy nikt nie odtworzy, leniwa sobota i hałas domu unikalny, jedyny. Nie ma tapety i wzorków koło łóżka, które były codziennym kalejdoskopem przed snem. Mój świat wtedy umarł..nastała cisza, która otumaniła mnie na lata. Z dziecięcym zdziwieniem odkryłam, że świat wcale nie umarł, nie zatrzymał się , słońce wstawało jak codzień a sasiadka ubijała niedzielne kotlety jak zawsze..Przedstawienie na Dzień Mamy też się odbywało .. i mimo, że najładniej w klasie śpiewałam tego dnia występować nie musiałam.. rozkładano parasol nade mną byleby tylko bolało jak najmniej. Byłam niczym mały orangutan, którego oderwano siłą od umarłej mamy i na siłę kazano żyć. Karmiono, ubierano, dbano jak najlepiej można na tamten czas a po drodze wydarzało się wiele złego- nie chcący..
Jako 11 letnie dziecko zamknęłam się w swoim wyimaginowanym świecie, żyłam historiami z książek , rozmawiałam z drzewami, żyłam blisko natury, chodziłam po lasach, grzałam buzię w słońcu, uwielbiałam patrzeć na płynącą wodę w strumykach, zmieniałam ich bieg..dużym kamieniem. Zimą ślizgałam się z domowych kapciach przed blokiem i czekałam na pierwsze konwalie ..Wieczorami zamykałam oczy i marzyłam, wymyślałam sobie życie, które będę wiodła. Bardzo wiele z tych najbardziej nieprawdopodobnych marzeń się spełniło ..rozmawiałam z Catherine Deneuve, płynęłam jachtem przez Morze Śródziemne z rodziną Bonaparte, może nie jako księżniczka z Polski ale jako opiekunka dzieci w cudownej francuskiej rodzinie, która wtedy pokazała mi jak pięknie można żyć. I nie chodziło o ten jacht tylko o to zatrzymanie gdy smarujemy grzankę masłem i popijamy kawą.
Dorastając nie zauważyłam, kiedy uciekłam z miejsca gdzie się wychowałam, jak najdalej, gdzieś gdzie jest piękniej, gdzieś gdzie można być wolnym, od wspomnień. Powoli stawałam się kobietą. Zrozumiałam, że właściwie wszystko jest w zasięgu moich pragnień, wystarczy bardzo się postarać i .. odrobina magii sprawi, że życie zacznie iść za twoimi marzeniami. To co dziś mówię w moich książkach : świat podaży za Twoją energią. Jeśli masz pragnienia, karm je marzeniami, wyobrażeniami śnij na jawie.. a zacznie się dziać to co prowokujesz w myślach..
Dziś wciąż jestem tą samą Agnieszką, wcale nie chcę uciec od przeszłości i tego smutku , który mi towarzyszył bo jest częścią mnie. Cały czas stawiam kamienie w strumieniach i lekko zmieniam ich bieg. Cały czas ciągnie mnie do lasu bo tylko tam życie smakuje mi najlepiej. Cały czas potrzebuję samotności mimo, że jestem otoczona wspaniałymi ludźmi, rodziną i przyjaciółmi, bo na tej samotności stoją moje fundamenty.
To poczucie tożsamości jest dla mnie kluczowe stąd czerpię siłę i to pozwala mi być blisko mojego źródła, z którego czerpię…
…..
……A ty kim jesteś ?….

12 Comment

 1. Magda says: Odpowiedz

  Wzruszyłam się … sama straciłam Mamę bardzo wcześnie i znam ten ból , tą pustkę … Wszystkiego dobrego w Nowym Roku .

  1. Agnieszka Mielczarek says: Odpowiedz

   Najlepszego Magda dla Ciebie❤️

 2. ILONA says: Odpowiedz

  Pani Agnieszko,wzruszyl mnie ten tekst…przytulam mocno i cieszę się,że Panijest!Dziękuję za książki i uśmiech💓❤💜wszystkiego dobrego!!!!!!

 3. Cudowne przesłanie, również dla mnie, z Mamą przy boku ( córeczką przy drugim)…
  Tego przesłania poszukiwałam cały dzisiejszy dzień – przesłania i impulsu na nowe- Nowy 2017 rok.
  Mocno ściskam 😘 Wszystkiego dobrego.

  1. Agnieszka Mielczarek says: Odpowiedz

   Pozdrawiam dziewczyny ❤️

 4. K.B says: Odpowiedz

  ❤️

 5. Kasia says: Odpowiedz

  Pani Agnieszko wielką sztuką jest tak pięknie napisać o sobie i swoich niełatwych przeżyciach. Życzę Pani pięknego na swój sposób wyreżyserowanego życia, w którym zrealizuje Pani wszystkie zaplanowane cele. Serdecznie dziękuję za Pani książki , które mi towarzyszą w życiu codziennym , za uśmiech i pozytywna energię, która od Pani płynie. Pozdrawiam

 6. Blanka says: Odpowiedz

  Pięknie napisane, gratuluję siły by stać się pięknym człowiekiem z tak dużym pokładem pozytywnej energi. Dziś trafiłam tu pierwszy raz , ale jeśli Pani pozwoli będę częstym gościem ☺Wszystkiego najwspanialszego w Nowym Roku życzę 😚

  1. Agnieszka Mielczarek says: Odpowiedz

   Pięknego roku 2017.. spełnienia, spokoju i cichej radości

 7. „Mój świat wtedy umarł..nastała cisza, która otumaniła mnie na lata. Z dziecięcym zdziwieniem odkryłam, że świat wcale nie umarł, nie zatrzymał się , słońce wstawało jak codzień a sasiadka ubijała niedzielne kotlety jak zawsze..” Moi rodzice nie umarli, ale świat, jaki znałam, zawalił się, kiedy miałam 9 lat i przez wiele następnych nie potrafiłam się z tego otrząsnąć. I również, do dziś, potrzebuję samotności, choć mam ogromne szczęście, bo otaczają mnie wspaniali ludzie i mogę grzać się ich miłością jak kot na zapiecku. A spragniona jestem tej miłości jak pszczoła słońca po długiej zimie. Ale na szczęście, podobnie jak Ty, wiem kim jestem. To wiedza, którą zdobyłam też przez różne trudne doświadczenia. Dlatego dziś już potrafię być wdzięczna za to, co mam. I za to, czego nie mam też.

 8. Zygzak says: Odpowiedz

  Jadę autobusem właśnie i wracam z pracy, której nie chce już wykonywac. Ale jakoś brakuje mi siły i odwagi żeby coś z tym zrobić.sama nie mam mamy i taty jakby też.W lutym skończyłam 39 lat i nie wiem, kiedy przestałam marzyc.zazdroszcze i ciesze sie, ze się udało znaleźć siebie.pozdrawiam.Agnieszka

  1. Aga….obudź w sobie tą kobietę , która w Tobie drzemie

Dodaj komentarz